#scistand

Proponujemy Państwu "jarmarczne" stoiska popularnonaukowe, utrzymywane przez określony czas ze stały programem. 

Forma stoiska ze swobodnym dostępem pozwala zainteresowanym dzieciom brać udział i asystować przy interesujących je doświadczeniach, nie wymusza jednak zbyt długotrwałego skupienia uwagi. 

Jest to propozycja idealna na różnorodne festyny, wydarzenia eventowe, pikniki rodzinne, imprezy plenerowe itp. Jesteśmy w stanie skomponować stoisko o konkretnym temacie przewodnim, zależnie od Państwa oczekiwań.

 

Przykłady stoisk:


  • Żywiołowe reakcje chemiczne:

Podczas tego pokazu obserwować będziemy szereg reakcji chemicznych i śledzić zachodzące efekty. Zaskakujące efekty powstające podczas interakcji różnych substancji i odczynników zaskoczą każdego, kto będzie obserwował nasze widowisko. Niektóre z przeprowadzanych eksperymentów przybliżają reakcje barwne,  inne to demonstracja procesów spalania lub zaskakujących właściwości substancji. Pokaz ma charakter interaktywny, wiele doświadczeń jest realizowanych przy współpracy z publicznością.

  • Ulotny suchy lód:

Suchy lód to dwutlenek węgla w stałym stanie skupienia, w temperaturze pokojowej nie topi się, a sublimuje – bezpośrednio przechodzi w stan gazowy (temperatura tego procesu: –78,5°C). Pozwala to na przeprowadzenie wielu efektownych doświadczeń i obserwacji. Fakt, że suchy lód jest zupełnie nietoksyczny – a jedynie zimny – pozwala przy zachowaniu ostrożności zaprosić do współpracy przy większości z nich publiczność. 

  • Fizyczny freestyle, czyli blok widowiskowych doświadczeń z fizyki:

Fizyka to nauka ścisła o najbardziej ogólnym charakterze. Biologia czy chemia to to – w uproszczeniu – jej węższe działy. Podczas tego pokazu zaprezentujemy podstawowe prawa fizyczne i udowodnimy je podczas pouczających i zabawnych doświadczeń. Elementy elektrostatyki, magnetyzmu czy zagadnienia związane z ciśnieniem przelatają w tym jednym pokazie.

  • Światło i zjawiska związane z widzeniem: (Uwaga: sala musi mieć możliwość zaciemnienia!)

Światło to niezwykłe zjawisko: pozwala rozwijać się życiu na naszej planecie i umożliwia nam posługiwanie się jednym z najważniejszych zmysłów: wzrokiem. Proponujemy Państwu szereg doświadczeń z chemii i fizyki przybliżających to niezwykłe zjawisko. 


 

 

Zapytaj lub złóż zamówienie